Jízdní kolo a MHD budou dominantními způsoby dopravy, shodují se ve studii experti

Významná nová zpráva podporovaná Světovým ekonomickým fórem tvrdí, že pokud chce svět dosáhnout cílů Pařížské dohody o změnách klimatu z roku 2016 a snížit své emise, musí dojít ke změně v dopravě.

Organizace Transport For Under Two Degrees (spadající pod německé Ministerstvo dopravy) 8. října 2020 zveřejnila zprávu nazvanou „Way Forward“ („Cesta vpřed„). Ta říká, že vlády světa by měly ukončit dotování a nadřazování motorové dopravy a měly by podpořit aktivní možnosti dopravy – budováním cyklostezek či rozšiřováním chodníků. Stejně tak musí být podpořena veřejná doprava.

Cyklista a autobus v Německu. Zdroj: Stefan Jaitner (Getty Image) via Forbes.com

Studie Way Forward vznikala dva roky, je podložena předchozími výzkumy, názory odborníků z veřejné i soukromé sféry či vládami. Nad její podobou se shodlo 346 odborníků z 56 různých zemí.

Graf způsobů dopravy a toho, jak budou dle studie v půlce 21. století ve městech zastoupeny

Studie se zabývá mimo jiné vlivem coronaviru na dopravu, dekarbonizací dopravy a také diskutovanými novými formami dopravy: drony či automobily bez řidičů.

  • Článek o ní se můžete v angličtině přečíst na webu Forbes.com: zde.
  • Samotnou studii (v angličtině) najdete zde.

 

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jezdíte v době pandemie po Praze na kole?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru