TSK zahájila stavbu cyklostezek mezi Netluky, Uhříněvsí a Kolovraty

Cyklostezka je navržena po stávajících komunikacích, které mají z velké části zpevněný povrch, ten bude opraven a v chybějících úsecích bude doplněn.
Stávající komunikace v centrální zástavbě MČ Praha-Uhříněves zůstanou beze změny. Některé úseky komunikací budou provedeny s asfaltovým povrchem, jiné s povrchem ze zámkové dlažby. V rekreační oblasti kolem rybníka Vodice a směrem ke Kolovratům budou mít použité komunikace charakter stezek s mlatovým povrchem. Cyklostezka bude provozována jako komunikace s kombinovaným provozem – bude sloužit jak cyklistům, tak pěším na většině své délky. V úseku, kde prochází tělesem vozovky, bude cyklotrasa s kombinovaným provoz cyklistů a motorizované silniční dopravy, bez chodců. Na cyklostezce jsou navržena dvě odpočívadla – cykloinfostánky – kde budou stojany s informacemi o stezce, stojany na kola, odpočívadlo s lavičkami a odpadkové koše.

(mapku najdete v tiskové zprávě TSK)

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jezdíte v době pandemie po Praze na kole?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru