Týdeník Policie: Strážníkům v centru Prahy někdo ukradl zamčená služební kola, podezřelé zachytily kamery

Týdeník Policie informuje: „V neděli 1. září v 11:05 hodin dopoledne cyklohlídka strážníků uzamkla dvě služební kola pomocí lankového zámku před prodejnou potravin v ulici Na Poříčí 23, Praha 1 a zašla si koupit z důvodu vysokých teplot pití. Po cca 10 minutách strážníci vyšli ven a na zemi nalezli pouze přeštípnutý lankový zámek. Poté co hlídka událost oznámila Policii ČR, zkontrolovala přilehlé okolí, ale bohužel bez výsledku. Pokud z přiloženého videa muže poznáte, prosím, obraťte se neprodleně na Policii ČR, buď prostřednictvím tísňové linky 158 či na nejbližší policejní stanici.“

Hledané kolo (zdroj: Týdeník Policie)

Za Prahou na kole dodáváme: Žádný zámek není nepřekonatelný, nicméně lankové zámky obecně vzato poskytují tu nejmenší ochranu a lze je překonat velmi snadno, i běžnými štípačkami. Do města doporučujeme kvalitní zámky, ať již se jedná o zámek typu podkova, „skládací metr“ nebo kvalitní řetěz. Více o bezpečné zamykání kol zjistíte například v naší knize Městem na kole.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

  1. Ve své podstatě je to tragické/tragikomické , dostanou slušná kola a k nim asi nejlevnější zámek na trhu.
    Na druhou stranu pro cyklistiku dobrá zpráva, třeba policie a četnictvo zvýší pozornost k tomuto směru kriminality

    . Doufám, že jsou tak inteligentní, že se teď dívají na inzeráty a do zastaváren.
    Kamarád takhle kolo dohnal po 3 dnech a dokonce s policií sehrál hru “ náhodný kupec“ , bohužel pak bylo kolo jako předmět doličný zadržené asi 2-3 měsíce, navíc ten šmejd tvrdil, že kolo “ dovybavil ze svého“ takže přišel o část osazení na které neměl účtenky….

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru