U nádraží Podbaba vznikne B+R stojanové hnízdo

U vlakové a tramvajové zastávky v pražské Podbabě by měly vzniknout cyklistické stojany. Projekt se umístil na 4. místě z 21 malých projektů, které byly součástí hlasování o participativním rozpočtu Prahy 6 „Mám nápad pro šestku„. Pro zřízení stojanů hlasovalo 25 % z 2949 hlasujících, celkem projekt získal 713 hlasů.

„Cílem projektu je vybudování stojanů na kola u železniční stanice Praha – Podbaba. Kapacita 6 stojanů na umožní pohodlné zaparkování a bezpečné zamknutí až 12 jízdních kol ve vzdálenosti cca 30 metrů od nástupiště, které usnadní využívání přestupu na vlak obyvatelům z oblasti Prahy 6 dojíždějícím na kole. Zvýšení bezpečnosti celé oblasti přispěje instalace kamery na protilehlou lampu veřejného osvětlení a její napojení na městský kamerový systém.“ (Ondřej Žítek, autor nápadu)

Z podrobnějších analýz vyplývá, že pro projekt hlasovali ve vyšší míře dvě skupiny lidí: ti s trvalým bydlištěm mimo Prahu, nebo s trvalým pobytem v sousední městské části. Z dalších analýz pak vyplývá, že cyklistické stojany bodovaly u těch, kteří v Praze 6 studují, nebo zde mají přechodné bydliště. Dle demografických statistik pro stojany hlasovali nejvíce muži a lidé v nejmladší věkové kategorii 15-30 let.

Předpokládaný rozpočet projektu byl 95 000 Kč, ale dle vyjádření městské části není možné realizovat kamerový systém na přilehlé lampě. Je tak možné, že se náklady v případě nerealizování kamerového dohledu sníží.

V participativním rozpočtu Prahy 6 se tento rok rozdělovalo celkem 5 milionů Kč, z toho 1 milion byl vyčleněn na malé projekty do 200 tisíc Kč.

Výsledková listina. Participativní rozpočet Prahy 6. (zdroj: www.napadprosestku.cz)

Zdroje

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého portálu pro jízdu Prahou na kole. Je to snadné, díky Darujme.cz to máte za minutku. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jak dlouhá bývá vaše obvyklá trasa na kole?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého portálu pro jízdu Prahou na kole. Je to snadné, díky Darujme.cz to máte za minutku.
nebo
Daruj
webdesign by 2046
↑ nahoru