Ulice Vltavanů opět průjezdná

Paralelní ulice k cyklotrase A2 na území Prahy 4 je po delší době opět průjezdná. Z ulice Vltavanů byly odstraněny překážky umístěné vlastníkem pozemku.

Oficiální vyjádření MČ Praha 4 k odstranění překážky, kterou na komunikaci umístil vlastník pozemku, přes který ulice Vltavanů prochází:

Městská část Praha 4 dnes odstranila na základě vlastního rozhodnutí potvrzeného následně pražským magistrátem jako odvolací institucí nepovolenou překážku v ulici Vltavanů. Ulice tak je znovu průjezdná pro pěší, cyklisty, bruslaře i motoristy mířící do golfového areálu, nebo opačným směrem.

Vlastník pozemku veřejnosti bránil používat tuto komunikaci. Úřad městské části Praha 4 mu proto nařídil odstranit nepovolenou překážku, kterou na ni umístil, nepovolené dopravní zařízení i nepovolené dopravní značení, které bránilo v užívání komunikace v celé její délce. Toto rozhodnutí potvrdil i Magistrát hlavního města Prahy, k němuž se vlastník pozemku odvolal.

„Magistrát potvrdil, že jsme poté, co vlastník pozemku komunikaci zatarasil, postupovali správně,“ uvedl starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice/SZ). „Vlastník svévolně bránil veřejnosti, aby užívala veřejně přístupnou účelovou komunikaci. V právním státě je takové jednání nepřijatelné, a proto jsme přikročili k exekuci příslušného rozhodnutí, tedy k odstranění plotu.“

Uzavřený úsek měřil zhruba 30 metrů, komplikoval však provoz nejen v ulici Vltavanů, ale v celé lokalitě, působil problémy majitelům sousedních pozemků, podnikatelům, kteří zde mají své provozovny, i jejich zákazníkům. Řidiči se před uzavřenou bránou museli otáčet a uzavřený úsek objíždět, alternativní trasa však byla mnohonásobně delší a značně překračovala délku uzavřeného úseku. Totéž se týkalo i cyklistů a pěších.

Uzavření části komunikace zároveň vytvářelo nebezpečnou situaci pro složky Integrovaného systému, protože znemožňovalo rychlý a plynulý průjezd vozidel Záchranné služby, hasičů a policie. Přitom historicky byla tato komunikace veřejně přístupná a nikdo v minulosti nebránil jejímu obecnému užívání. Ulice Vltavanů slouží rovněž jako příjezdová komunikace pro těžkou techniku, která je v době povodní nutná pro výstavbu protipovodňové ochrany.

MČ Praha 4, 4. května 2016

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

  • pekas: Cyklotrasy na odpis

    Sice o něco méně než V Ladech, ale taky znatelně stoupá po ránu provoz v Cirkusové v Horních Počernicích (https://mapy.cz/s/kezapejejo).…

  • LukášM: Cyklotrasy na odpis

    Nepřijemné jsou kostky na Staroměstské nálavce od Čechova mostu k Rudolfinu a následně je vždy, když tam jedu, zaparkované auto…

  • mirek: Cyklotrasy na odpis

    A23 u Botiče v Záběhlicích - opakovaně zahrazována a přerušována na řadě míst, např. v ulici Nad Meandry…

webdesign by 2046
↑ nahoru