V Brně vznikl gerilový přejezd pro cyklisty přes rušnou ulici Hladíkovu

Cyklopřejezd namalovali neznámí lidé.

Brněnská cyklogerlilla k tomu vydala následující prohlášení:

Protože veřejná a státní správa v Brně se pomalu ale jistě totálně rozkládá, lidi si konečně začínají uvědomovat, že nikdo jiný to za ně neudělá. Nezbývá, než si to namalovat sami.  Je to smutný, ale je to tak.

Jenom za poslední rok tak byl v Brně obnoven cyklopruh (Kounicova), namalován přechod na zastávku (Křenova) a vyznačen cyklopřejezd (Hladíkova).

Díky všem anonymním bojovníkům za svobodu, rovnoprávnost a bezpečí lidí na kole!

 

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

 1. Technická otázka, pokud se tam někomu něco stane a bude za to odpovědný cyklista užívající právně neexistující přejezd, tak anonymní tvůrci vyjdou hbitě na světlo a zaplatí škody/ náklady za cyklistu/cyklistovi ?

 2. újezďák: Přejezd by zde nedával cyklistovi právo přednosti v jízdě, takže pokud cyklista nedal přednost, bude to jeho vina přejezd nepřejezd, úprava práv a povinností je prakticky totožná. Což je myslím i důvod, proč si to geriláři troufli udělat, práva a povinnosti účastníků provoz to totiž nezměnilo.

 3. Vratislav : na druhou stranu, pokud chápu smysl slova guerilla-přejezd, tak tam nebyl vůbec žádný přejezd, jinými slovy, cyklista, který si myslí, že tam přejezd je je v právně špatném postavení vždy i když by tam pochodoval s kolem, navíc když koukám na tu fotku, tak se mi zdá, že nově vzniklým přejezdem vede kolejištěm ???. Navíc by mě zajímalo, udělali i v příslušné vzdálenosti na silnici na obou stranách upozorňující značky?

 4. (bohužel tu není nějaké vlákno určeno pro všeobecnou diskuzi, tak spamuju pod zprávičkou) Chtěl bych upozornit na aktuálně probíhající správní řízení, ve kterém jde o to, že cyklista nepoužil stezku pro chodce a cyklisty zde: https://mapy.cz/s/3u87B Myslím, že to je dost zásadní případ (nevím o tom že by se dříve něco takového kdy řešilo), který může dost nepříjemně rozhodnout o tom, jak budeme muset povinně používat stezky vedoucí kamsi do pole.

  https://www.bike-forum.cz/forum/spravni-rizeni-kvuli-nevyuziti-cyklostezky-dil-treti

 5. Jenda: A proto by tenhle nesmysl měl z legislativy co nejdřív vypadnout. Ta nejasná formulace má další negativní dopady i na návrh infrastruktury. Právě si na tohle téma připravuju analýzu.

 6. Jenda: Jde to správní řízení někde sledovat? Získat informace? Případně argumentačně přispět? Tohle mě docela zajímá.

  Děkuji!

 7. Můžeš mu napsat soukromou zprávu na BF. Aktualizace tam občas dává jako nové téma (všimni si že tohle už je díl třetí).

 8. Jenda – co má být BF? Omlouvám se za elementární nevzdělanost…

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru