Po čtrnácti letech snah je Šeříková konečně cykloobousměrka

V pátek 20, září byla jako cykloobousměrka osazena severní polovina ulice Šeříkové, kterou vede hojně užívaný průjezd z Vítězné ulice na Malou Stranu. První dohledaný podnět ke zřízení cykloobousměrky je ze dne 26.4.2005, kdy byla Šeříková zařazena do seznamu navrhovaných cykloobousměrek tehdejší cyklokomise.  K realizaci tak došlo po neuvěřitelných čtrnácti letech.

O snaze zobousněrnit po kola Šeříkovou v roce 2013 si můžete přečíst v našem starším článku. Dík za realizaci je třeba jistě přičíst i novému radnímu pro dopravu, Davidu Skálovi (Praha 1 sobě).

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

  1. Když je zde novinka v podobě cykloobousměrky, tak já přidám novinku z druhého břehu Vltavy a to z ulice V Olšinách, kde mezi křižovatkami s Průběžnou ulicí a s ulicí Pod Rapidem upravují vodorovné dopravní značení. Z mapy tak můžete vymazat průjezd přes cyklistické výhybky, protože vedení cyklopruhu se zde mění.

  2. Jsem rád, že se věci dávají opět do pohybu a nový lidé na radnici dokázali něco, co za x předchozích volebních období nebyli schopni zrealizovat.

    @TomášM – chtělo by to přesnější popis či fotky. Cyklopruhy až po křižovatku tedy zanikly?

  3. Martin, VF: Fotky mám, ale ještě není značení dokončeno, tak jsem je vám neposílal. Počítám, že by finální podoba mohla být brzy, přeci jen už se s tím dělají přes týden.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jezdíte v době pandemie po Praze na kole?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru