Velonet: další bikesharing na Libeňském mostě

Bikesharingová společnost Velonet, dceřinná společnost reklamního kolosu BigBoard, přistavila na Libeňský most svůj bikesharingový systém založený na americké platformě SoBi, která kombinuje stanicový a bezstanicový systém. Společnost Velonet se v Praze prezentovala již několikrát (psali jsme zde), v poslední době jste pak na tento bikesharing mohli narazit v brněnských ulicích.

Zóna Velonetu na Libeňském mostě.

V případě Libeňského mostu je podobně jako u Rekol (psali jsme zde) prvních 15 minut zdarma, poté se platí 32 Kč za každou hodinu. Kolo lze vrátit do dvou zón, na každém konci mostu je jedna. Kola mají integrovaný GPS modul. Více o podmínkách se můžete dočíst na webu společnosti.

Velonet na Libeňském mostě. V popředí Rekolo.

Druhý bikesharing na mostě ale není jedinou novinkou posledních dní. V pondělí 29. ledna v odpoledních hodinách přepravovala lidi přes most rikšou Pirátská strana, která tak chtěla upozornit na skutečnost, že na nutnost opravy upozorňuje již zhruba dva roky a do současné chvíle se s mostem téměř nic nového nedělo. „Chceme převážet lidi na rikše jako symbol toho, že i přes špatný stav mostu se dá něco dělat,“ řekl o akci Ondřej Profant (Piráti), který je členem magistrátní komise pro projekt Smart city.

Zkušenost autora této zprávy z dopravy přes most v podvečer 31. ledna je taková, že na holešovické straně mostu se stojí na Rekola fronty, jelikož se hromadí spíše na libeňské straně. To samé se zdá i z počtů kol Velonetu, kterých bylo v Libni také o poznání více. Přes most ale kola v těchto špičkových hodinách proudí v poměrně hojném počtu, chvíli počkat na kolo se tak může vyplatit.

Zóna Rekol na Libeňském mostě.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jaký je nejčastější typ dlažby na vašich cestách po Praze?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

  • Martin Šnobr: Zprávy z únorové (nové) cyklokomise

    Při volbách tuším P sobě nebo Piráti povídali o zavedení funkce „cyklo architekta" nebo nějakého celkového „cyklo koordinátora". Co je…

  • újezďák: Novinky v mapě a další mapathon

    Pavel Mašek, Praha není Vídeň, Praha je terén :( . Jinak pocity z silničky máme asi stejné, jenže…

  • Pavel Mašek: Novinky v mapě a další mapathon

    @ újezďák - jj, teď jsi to přesně trefil: "Na žiletce člověk po pražských silnicích musí být pořád ostražitý".…

webdesign by 2046
↑ nahoru