Velonet: další bikesharing na Libeňském mostě

Bikesharingová společnost Velonet, dceřinná společnost reklamního kolosu BigBoard, přistavila na Libeňský most svůj bikesharingový systém založený na americké platformě SoBi, která kombinuje stanicový a bezstanicový systém. Společnost Velonet se v Praze prezentovala již několikrát (psali jsme zde), v poslední době jste pak na tento bikesharing mohli narazit v brněnských ulicích.

Zóna Velonetu na Libeňském mostě.

V případě Libeňského mostu je podobně jako u Rekol (psali jsme zde) prvních 15 minut zdarma, poté se platí 32 Kč za každou hodinu. Kolo lze vrátit do dvou zón, na každém konci mostu je jedna. Kola mají integrovaný GPS modul. Více o podmínkách se můžete dočíst na webu společnosti.

Velonet na Libeňském mostě. V popředí Rekolo.

Druhý bikesharing na mostě ale není jedinou novinkou posledních dní. V pondělí 29. ledna v odpoledních hodinách přepravovala lidi přes most rikšou Pirátská strana, která tak chtěla upozornit na skutečnost, že na nutnost opravy upozorňuje již zhruba dva roky a do současné chvíle se s mostem téměř nic nového nedělo. „Chceme převážet lidi na rikše jako symbol toho, že i přes špatný stav mostu se dá něco dělat,“ řekl o akci Ondřej Profant (Piráti), který je členem magistrátní komise pro projekt Smart city.

Zkušenost autora této zprávy z dopravy přes most v podvečer 31. ledna je taková, že na holešovické straně mostu se stojí na Rekola fronty, jelikož se hromadí spíše na libeňské straně. To samé se zdá i z počtů kol Velonetu, kterých bylo v Libni také o poznání více. Přes most ale kola v těchto špičkových hodinách proudí v poměrně hojném počtu, chvíli počkat na kolo se tak může vyplatit.

Zóna Rekol na Libeňském mostě.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého portálu pro jízdu Prahou na kole. Je to snadné, díky Darujme.cz to máte za minutku. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využijete pro dopravu přes Libeňský most Rekola?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

  • Jiří Kadlec: Zápisky z únorové cyklokomise

    Zaujaly mě 2 trasy: A14 a A16. A14 podél Plzeňské: velmi potřebná trasa, ale kudy přesně v údolí povede?…

  • Nightrider: Zákon zachování setrvačnosti

    Hezký článek, taky nemám zbytečné brždění rád. Nejvíc nadávám na obzvláště vtipné semafory, které jednomu směru hodí červenou jenom proto,…

  • újezďák: Zápisky z únorové cyklokomise

    Vlákno díky tak vida, to jsem s s těmi 30,000 celkem nebyl mimo :) Vsadím se ale ,…

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého portálu pro jízdu Prahou na kole. Je to snadné, díky Darujme.cz to máte za minutku.
nebo
Daruj
webdesign by 2046
↑ nahoru