Video: nové cyklopruhy v Bubenské ulici mezi Heřmanovou a Veletržní

V Bubenské ulici mezi Heřmanovou a Veletržní vznikají nové cyklopruhy.

Praha 7 se jejich vzniku vyjadřuje zde, schéma najdete na následujícím obrázku:

Natočili jsme videozáznam průjezdu:

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

 1. super. Nejaky info o ty Vltavsky? Napoji se nejak na chodnikovou cyklostezku na moste?

 2. Zkuste se mrknout na zápisy z dopravní komise Prahy 7, někdy na jaře se to tam probíralo, tipuji cca duben. Ale nevím, jestli v zápisech bude více detailů, zkuste..

  Imho to ten nájezd chtělo už dávno i bez cyklopruhů. Vídám tam občas lidi spurtovat az na Štvanici docela pravidelně. Možná zajímavý podnět na MČ.

 3. Zdravim,
  jezdím tudy denně do práce a za 2 roky už jsem se naučil překonat poměrně bezpečně úsek Štvanice-Bubenská obousměrně v provozu i bez cykloopatření. Občas se ale ani přes značné zkušenosti člověk nevyhne stresové, nebo potenciálně nebezpečné situaci. Musím ale uznat, že spousta řidičů má velkou trpělivost a podjíždění zprava, nebo pravý hák, se vyskytuje pouze výjimečně.

  Jsem velice rád, že se konečně začla realizovat slíbená opatření po zprovoznění tunelu Blanka. Nicméně, dle mých zkušeností, nejkritičtejsí místa jsou právě před nájezdem na most do centra a před sjezdem z mostu směrem do Bubenské. Na ty zřejmě bohužel v této etapě nedošlo.
  Chápu to tak, že se realizoval úsek, který byl snadněji projednatelný a realizovatelný. Myslím si ale, že zrovna v této konkrétní lokalitě se nemělo postupovat salámovou metodou. Chybějící cykloopatření na předpolí Hlávkova mostu je totiž mnohem více nebezpečné, než například na Vršovické, která se mi zdá dnes již vcelku klidnou a bezpečnou ulicí i přes zmiňované nedostatky ve spojitosti cykloopatření.
  Nezkušený cyklista se po zmizení cyklopruhu najednou ocitá uprostřed dvou proudů rychle jedoucích vozidel bez pomoci, což ve spojitosti s povrchech a denní dobou(oslnění cyklisty i řidiče) způsobuje stres i zkušenému cyklistovi, natož začátečníkovi, který se sem dostane omylem nalákán na cyklopruhy v Bubenské.
  Další pokračování po Hlávkově mostě je již projíždka růžovým sadem, (žádný spurt :-) ), až na ty kostky. Což neznamená, že bych nájezd na cyklostezku neuvítal. Podnět na Cyklisté sobě http://www.cyklistesobe.cz/issues/1277-najezd-na-cyklostezku-zapadni-chodnik-hlavkova-mostu

  Mám již celkem dobrou představu, jak by v danném místě mohly cykloopatření vypadat. Je možné někde zjistit, jestli se moje představy shodují s návrhy odborníků? Rád bych se i zapojil do diskuze, jestli je to možné.

 4. Nájezd z Bubenské na Hlávkův most je stále asi nejvhodnější z podjezdu jako tramvaj. Pokud se na tebe rovnou zezadu netlačí další tramvaj, tak jedeš na mostě po tramvajovém panelovém pásu bez děr a máš dost času na nalezení díry v proudu aut a přejetí doprava přes dva pruhy k chodníku. Rozhodně je to méně stresující varianta, než pokračovat Bubenskou jako auto.
  Ve sjezdu z mostu do Bubenské zase tolik hrozí pravý hák, že jsem vymyslel a používám ukázání rukou přímo dopředu, že jedu rovně do Bubenské.
  Cyril má zcela pravdu, ten hlavní cyklistický stres je v nájezdu a sjezdu z mostu a vylepšení křižovatky Bubenská Heřmanova je proti tomu naprosto malicherná změna.

 5. Tak pokud se nechci stresovat, nebo si z nějakého důvodu nevěřím(počasí, naložené kolo), něž kličkovat v podjezdu s tramvajemi, jedu radši Dukelských hrdinů přes Kapitána Jaroše.
  Většinou se však snaším přejet co nejdříve do připojovacího pruhu ze směru od Argentinské.
  Ve špičce je se ale občas nepodaří nalézt mezeru a tak pokračuji rovně v levém pruhu dokud auta za mnou nezpomalí na mou rychlost a neumožní mi přejet k pravému kraji.
  Kupodivu to funguje a je lepší v takové situaci nic zbrklého nědělat a počkat. Podjíždění zprava jsem tu moc nezažil. Mám pocit, že se tady u řidičů uplatňuje nějaká forma soucitu se slabším, což se mi dříve moc nestávalo, neb jezdím celkem sebevědomě. Ale jak již někteří diskutující zmiňují, situace se pomalu zlepšuje a tak i Koněvova už se dá vyjet bez zpocení vklidu od tunelu až na Ohradu.

 6. ad pravý hák:
  Ukázání rukou možná napoví řidiči , který jede v pravém pruhu za mnou. Už ale neřesí auto odbočující na poslední chvíli z levého pruhu, zvlášť pokud za Vámi jede dodávka, nebo dokonce autobus. Pokud vidím, že auto mě nehodlá předjet, najíždím k prostředku, abych viděl a byl vidět i z levého pruhu. Jinak je to dost hazard. Dříve jsem jezdil až na konec mostu po chodníku a čekal na volno. Doprava na mostě se ale podle mě spíše zahustila, nevím jaký na to má vliv Blanka, a na volno si si člověk chvíli počká. Proto najíždím již na Štvanici, kde zůžení, kvůli tram. zastávce dopravu trochu zpomalí.

 7. Včera jsem tam jel od babičky autem a pozorně jsem si všímal, kam až ten skvělý červený vyhrazený cyklopruh od Heřmanovy ulice k Hlávkovu mostu vede. Dostal jsem na to docela vztek. Celé to čmárání po křižovatce a její nákladná stavební úprava jsou bez vyřešení toho skutečně obtížného a nebezpečného nájezdu a sjezdu z mostu jen vyhozené veřejné peníze. Takhle je to jen cynický výsměch nějakým pražským cyklistům.

 8. Když se to bude dělat salámovou metodou dostatečně pomalu, jako je tomu dosud, tak se ta kolečka salámu nikdy v jeden celek nespojí.

 9. Zpátky k té Bubenské: nerozumím vysvětlení, že cyklopruhy před křižovatkami jsou široké přes dva metry kvůli rozhledovým poměrům. Ne že by mi ty velmi široké pruhy nějak vadily. Ale může mi někdo tenhle argument osvětlit?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

 • mirek: Co pro cyklisty v Praze přinesl rok 2019?

  - A proč proznačovat obyčejnou silnici mezi dvěma obcemi, kde není žádná cyklostezka? Kde není žádná návaznost odnikud nikam? Kdyby…

 • Martin P.: Elektrický Kočkobus

  Kolo s ečkem, či bez ečka, to je oč tu běží :-) Neelektrifikované kolo velmi slušné kvality se dá…

 • Martin P.: Elektrický Kočkobus

  újezďák: Rád bych si něco přečetl o situaci v Číně, případně nějaké statistiky, hodnocení a prognózy, jestli k tomu máte…

webdesign by 2046
↑ nahoru