Vylepšení pro chodce i cyklisty na Malostranské

Bylo dokončeno rozšíření tramvajových ostrůvků u metra Malostranská na Klárově. „V zastávce se častokrát stávalo, že při výstupu většího počtu cestujících se na ostrůvek nevešli a byli nuceni vstupovat do vozovky, čímž vznikaly nebezpečné situace,“ řekl vedoucí oddělení komunikace Dopravního podniku Daniel Šabík. Šlo o provizorní změnu bez potřeby stavebního povolení, na ostrůvky byly doplněny také lavičky.

Zdroj: Kolotipy

Při zlepšení podmínek pro pěší se myslelo i na cyklisty. V obou směrech ulice Klárov totiž vznikly krátké ochranné cyklopruhy, které umožní lepší průjezd do křižovatky. Hrubý povrch z dlažebních kostek zůstává. Opatření se brzy objeví v naší mapě.

Cyklopruh ulehčí průjezd do křižovatky. Zdroj: M. Bělor

Nejde o finální změny, v následujících letech má totiž dojít k rekonstrukci Klárova dle studie Institutu plánování hl. m. Prahy. Tu Rada města schválila již v listopadu 2018. Studie počítá s doplněním cyklopruhů v celé délce, se širšími ostrůvky, novými stromy či mobiliářem. Web IRR uvádí „Harmonogram počítá s realizací do roku 2023, předpokládané náklady činí 400 mil. Kč.“

Rozšířený ostrůvek. Zdroj: PID

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

  1. Vyzkoušeno. Cyklopruhy jsou kratičké, ale pomůžou. Ještě by se hodilo časem vyměnit ty kočičičí hlavy v cyklopruhu za něco méně hrbolatého ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jezdíte v době pandemie po Praze na kole?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru