Vynález, který sblížil svět: kniha k 200. výročí jízdního kola

V roce 2017 si celý svět připomíná výročí 200 let od vynálezu jízdního kola. K tomuto výročí byla vydána bohatě ilustrovaná kniha s názvem “Jízdní kolo, vynález, který sblížil svět.“

Obrazová kniha, první svého druhu v českém prostředí, seznamuje na 144 stranách milovníky cyklistiky s důležitými okamžiky vývoje jejich oblíbeného stroje a dopřává náhled do historie tohoto vynálezu. Nabízí nejen historii ve světě ale i vývoj cyklistiky u nás, průvodce výrobců a značek v Čechách, zajímavosti z dobového tisku, atmosféru prvních závodů, lehký humor a mnohé další. Vše bohatě barevně ilustrováno jedinečnými dobovými grafikami, fotografiemi, pohlednicemi, obrázky a textovými materiály.

V druhé části knihy je obrazová galerie unikátní sbírky téměř 20 nejvýznamnějších jízdních kol historie i českého cyklistického prostředí od roku 1817, začínající dřevěnou Draisinou, dále např. kolo Kohout, L&K Slavia, celoodpružená Praga a další.

Kniha nabízí čtenáři první ucelené seznámení se s úžasnou historií bicyklu a mohla by se stát vítaným společníkem  pro milovníky sportu i historie bez rozdílu věku. Za cenu 349 Kč, vydaná  v omezeném počtu výtisků, přináší výjimečný obrazový i textový materiál.

Objednat lze na:  www.historickekolo.cz

Cyklistice zdar a hezké počtení!

Text: Pavel Eliáš, autor

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru