Západní cyklostezka na Nuselském mostě je opět průjezdná

Několikaletá dopravní omezení kvůli rekonstrukci Nuselského mostu skončila 15. 12. zprovozněním západního chodníku a cyklostezky. Východní a západní stezka byly střídavě uzavřeny po dobu více než dvou let. Zábor staveniště na jižním předpolí ještě není zcela odstraněn, končí ale několikaleté období nutnosti křížit v řadě relací magistrálu ve Wenzigově ulici nebo na Pankráckém náměstí.

V rámci rekonstrukce nedošlo k žádným uvažovaným úpravám zlepšujícím komfort cyklistů. Nedošlo ke snížení počtu jízdních pruhů směrem z centra a vyhrazením průjezdu pro cyklostezku, nevznikly ani sjezdy a nájezdy na magistrálu umožňující mimo most pokračovat na kole přímo v hlavním dopravním prostoru bez zajížděk sousedními ulicemi. Sdružené stezky jsou od vozovky nově odděleny vysokými svodidly bez vnitřních výplní, což zřetelně snižuje komfort jízdy na kole i přes to, že se vlastní šířka chodníků mírně zvýšila.

Původní podoba smíšené stezky.

Nová podoba zábradlí na východním slovniku.

 

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jaký je nejčastější typ dlažby na vašich cestách po Praze?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru