Západní cyklostezka na Nuselském mostě je opět průjezdná

Několikaletá dopravní omezení kvůli rekonstrukci Nuselského mostu skončila 15. 12. zprovozněním západního chodníku a cyklostezky. Východní a západní stezka byly střídavě uzavřeny po dobu více než dvou let. Zábor staveniště na jižním předpolí ještě není zcela odstraněn, končí ale několikaleté období nutnosti křížit v řadě relací magistrálu ve Wenzigově ulici nebo na Pankráckém náměstí.

V rámci rekonstrukce nedošlo k žádným uvažovaným úpravám zlepšujícím komfort cyklistů. Nedošlo ke snížení počtu jízdních pruhů směrem z centra a vyhrazením průjezdu pro cyklostezku, nevznikly ani sjezdy a nájezdy na magistrálu umožňující mimo most pokračovat na kole přímo v hlavním dopravním prostoru bez zajížděk sousedními ulicemi. Sdružené stezky jsou od vozovky nově odděleny vysokými svodidly bez vnitřních výplní, což zřetelně snižuje komfort jízdy na kole i přes to, že se vlastní šířka chodníků mírně zvýšila.

Původní podoba smíšené stezky.

Nová podoba zábradlí na východním slovniku.

 

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého portálu pro jízdu Prahou na kole. Je to snadné, díky Darujme.cz to máte za minutku. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Nastává pro vás v Praze vaše první dopravní cyklistická sezóna?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého portálu pro jízdu Prahou na kole. Je to snadné, díky Darujme.cz to máte za minutku.
nebo
Daruj
webdesign by 2046
↑ nahoru