Změňte.to: vaše podněty na jednom místě

Hlavní město spustilo nový internetový portál a aplikaci Změňte.to. V té mohou obyvatelé a návštěvníci Prahy hlásit problémy, které v dopravě potkávají. Portál nabízí hlášení problémů v osmi různých kategoriích: problémy týkající se cyklistů, pěších, veřejné dopravy, komunikací, ale třeba i bezbariérovosti nebo zeleně.

Aplikace má sloužit jak k hlášení havarijních závad, tak k dotazům, připomínkám a větším návrhům na změny. Na nahlášení drobné závady město neodpovídá, vyřešení podnětu by uživatelé měli zaznamenat v krátké době přímo v terénu. Na dotazy a větší podněty by měli dostat odpověď do 30 dnů. V aplikaci lze také odeslat dotaz přímo náměstkovi pro dopravu Dolínkovi, který bude na otázky v chatu jednou do měsíce odpovídat.

Aplikace Změňte.to nezobrazuje na rozdíl od portálů Chodci sobě nebo Cyklisté sobě seznam zaslaných podnětů, ani neumožňuje širší diskuzi mezi uživateli. Jedná se tak především o jednosměrné hlášení konkrétních problémů městu, které je předá zodpovědným institucím nebo osobám k vyhodnocení. Propojení s portálem Cyklisté sobě je dle vyjádření Auto*Matu plánováno, podněty z webu Cyklisté sobě by měly být v budoucnu automaticky přeposílány i městu na Změňte.to.

Aplikace funguje na webových stránkách Změňteto.cz nebo Změňte.to, případně si ji můžete stáhnout ve formě mobilní aplikace pro operační systémy Android a iOS.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

  1. Celá věc má jeden velký háček – a tím je, že aplikace zmente.to na všech platformách je vlastně chytře vymyšlená zcela bezplatná (respektive z daní občanů zaplacená) předvolební kampaň politika ČSSD Petra Dolínka. Jeho jméno vidí každý, kdo si aplikaci stáhne, a aplikace nejen že vyzývá k živému chatu s Dolínkem, ale i každá odpověď uživateli na jeho podnět je jakoby podepsána Dolínkem. Jak by za celou aplikací, jejím vznikem, účelem i provozem stál Petr Dolínek.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru