Změny na magistrále se ruší

Plánované změny na Magistrále se ruší. Změny měly kromě dílčích zlepšení v okolí magistrály a nových přechodů přinést i nová představené stání pro cyklisty v křižovatkách (tzv. cykloboxy) a další cyklistická opatření v oblasti Legerovy a Sokolské. Změny schválila Rada hl. m. Prahy, následně je ale zablokovala primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Ve čtvrtek změny definitivně zrušilo Zastupitelstvo hl. m. Prahy, které si vyžádalo vypracování dalších analýz dopadu na životní prostředí a vypracování dopravních modelů, které by zjistily, jaký bude mít zavedení uvedených přechodů a zbudování mobiliáře vliv na dopravu.

Více v článku na Aktuálně.cz.

Možné změny pro cyklisty ukazoval materiál k usnesení Rady, který sdílel na svém profilu Matěj Stropnický (Zelení):

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

 1. Ehm ehm…

  Tomu říkám „smart city“ – ne nadarmo se to jezdí Krnáčová učit k Číňanům…

  Ještě víc studií…

  Ještě trošku oddálit nárok kohokoliv jiného než aut na městský prostor…

 2. Může mi někdo říct, kdo vede projekt humanizace magistrály a proč nepripravil dopravní simulace? Takhle to vypadá, že město se snaží s velkým vynakládanim lidských (drahých) sil schválit vlastní návrh a stěžuje si samo sobě, že to neudělalo dost dobře. To mi nepřijde jako efektivní vynaložení peněz z daní.

  A zadruhé by mě zajímalo, co tam ještě dělají ti hlupáci z ODS a TOP 09, kteří tvrdí, že zklidnění magistrály nemá smysl před dokončením silničních okruhů.
  Zdroj: https://prazsky.denik.cz/zpravy_region/humanizace-magistraly-se-odklada-20180223.html

  Jak mohou takhle lhát a pořád vést město, když tvrdá data z průzkumů ukazují, že tranzitní dopravy je tam minimum?

 3. „A zadruhé by mě zajímalo, co tam ještě dělají ti hlupáci z ODS a TOP 09 …“ … reprezentují své voliče. To je ale u zastupitelů překvapení. A mám pro vás smutnou … smutná je tedy konkrétně pro vás:-) … zprávu, podle všeho jich po podzimních volbách méně rozhodně nebude, spíš naopak.

  Na rozdíl od Zelených, na které jsem tedy opravdu zvědavý.

  Co se toho prvního týče, internet evidentně máte, takže si na stránkách Prahy jistě zvládnete dohledat, kdo ten materiál předkládal a kdo jej zpracoval.

 4. No nic, tak zase další roky uvidíme jen ty vizualizace…

 5. ono je docela možné, že při současném přístupu k údržbě nemovitostí ve vlastnictví magistrátu, se takhle jednou ze dne na den zavře Nuselský most a humanizace bude!! ;-) … a třeba hned po volbách..na podzim.. nebo podchod na I.P.P., taky bez pořádné rekonstrukce nevydrží tu zátěž věčně… :-O

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Kde zpravidla v širším centru Prahy parkujete kolo?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru