Zobousměrňuje se Národní mezi Jungmannovou a Spálenou

Ulice Národní mezi Jungmannovým náměstí a Spálenou se v následujících dnech zobousměrní pro veškerou dopravu, čímž vznikne pro cyklisty přímý průjezd z ulice 28. října k mostu Legií. Na Jungmannově náměstí vznikne malý kruhový objezd. Projekt je nestavební, bude provedený bez změny stávajících obrub. Součástí úprav je také cykloobousměrka v ulici Na Perštýně směrem k Martinské, cestou do Rytířské tak bude možné vyhnout se ulici Perlové.

Změny by měly vejít platnost o následujícím prodlouženém víkendu 26.–28. září.

Zdroj obrázku: Praha 1

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Komentáře

 1. Ted jeste zrusit jednosmerku na zacatku Jungmanky a bude to uplne dokonale.

 2. Za mě velká paráda, je vidět, že asi někdo na Praze1 jde proti současnému a naprosto šílenému trendu jednosměrek ,které postupně dělají z měst a obcí bludiště a z cyklistů “ narušitele“ v očích ostatních účastníků provozu. Velká velká JEDNIČKA Praze 1!!!

 3. Újezďák: Spíš bych řekl, že je to reakce na dlouhodobě neudržitelný stav parkování v Perlovce, která spolu s kolečkem blbosti přes Skořepku způsobovala nekonečný štrůdl aut na Národní, v Jungmance, Charvátově, občas až do Spálené. Proto to zobousměrnění pro všechna vozidla,. Jedničku pro P1 bych dal v případě, že by současně zavřeli průjezd Jungmankou před MHMP/palácem Teta a do Perlovky umístili protisměrný cyklopruh, aby se na kole dal důstojně objet Zlatý kříž. Ale obávám se, že tudy cesta nyní směřovat nebude a spíš se obratem vrátí do Perlovky předchozím vedením zrušené oboustranné parkování.

 4. Jakožto chodec bych to nadšení trochu zchladil, protože podle mých každodenních zkušeností tam víc jak polovina cyklistů+koloběžkářů jede stejně po chodníku, bez ohledu na směr i intenzitu provozu.

  Takže praktický dopad chci fakt vidět.

  Leda by se naše slavné bezpečnostní složky pochlapily a fakt v tom úseku začaly plnit své povinnosti.

  Že se teď o sobě něco dozvím, opět:-), je mi jasné:-),

 5. Dovolím si trochu backgroundu. Praha 1 na to měla dlouho studii na stavební úpravy, v rámci které by se ale kácelo severní stromořadí. Tato úprava vznikla jako nestavební na základě dohody MČ a magistrátu. Přesně jak píšete výše, ten objezd přes Skořepku je peklo i pro IAD. Chtěla to tedy Praha 1 i magistrát. A vyjednat se to povedlo, byť byly některé instituce proti, neboť ( třebas nestavební ) okružka na Jungmannově náměstí „narušuje kruhy“ některým budoucím záměrům, například podobě hradebního korza dle připravované studie IPRu.

 6. Škoda, že k cykloobousmerce Na Perštýně nepribude také cykloobousměrka v Husově až k Mafianskemu namesti. Pak bych uvěřil, že to P1 začíná myslet s cyklisty vážně (a v dobrém) :o)

 7. Já si to přečetl a nejdřív to pochopil blbě, jako že půjde jen o cykloobousměrku… Až po přečtení komentářů (a opětovném a pozornějším přečtení původní zprávičky) mi došlo, že to má být obousměrné i pro auta. Ale pak si tedy říkám – jak se tam vejdou? Tam se myslím parkuje po obou stranách a toho místa mi tam přišlo na míjení dost málo i pro ty cyklisty. Takže se tam nějaké parkování zruší? Nebo z šikmého na jedné straně se udělá podélné, stejně jako je už teď na druhé straně?

  No jsem na to fakt zvědavý. Možná bych tamtudy hned v úterý mohl jet do práce. Nebo se zajedu podívat ještě teď o tom prodlouženém víkendu… :-)

 8. Tak jsem si to tam dnes projel. Už změnilo. :-) Ano, po obou stranách je nyní podélné parkování… Je tam jak ten kruháč (spíš „kruháček“ – no ale kamión se po něm snad točit nikdy nebude), tak ta obousměrka. Je fakt, že je tam teď najednou toho místa spousta. Dvě auta vedle sebe se tam krásně vejdou. Uprostřed ulice je bílá čára (myslím, že bílá), ta vypadá nějak čerstvěji…

  Nejezdím tudy až tak často – ale díky tomuhle možná budu častěji. Odpoledne je to na Můstku dost na houby – spousta lidí a teď navíc jak je tam ta ohrada a ještě někoho napadlo do toho nejužšího místa přidat nějaké stánky… Ale právě ráno jsem občas chtěl jet takhle po Václaváku dolů a pak na Národní. V tu dobu na Můstku obvykle nebývá skoro ani noha. Ale to objíždění Perlovkou, Skořepkou a Perštýnem bylo dost na prd… Aspoň pro nás poctivce. I když dost expertů tam bylo schopných jezdit i před tím v protisměru, nebo po chodníku – to bohužel i v dobách, kdy tam po tom chodníku proudily davy – a někteří borci to po tom chodníku brali i ve směru do centra, kdy tedy kvůli jednosměrce fakt nemuseli…

 9. Jo, to vypadá užitečně, ten předchozí stav byla velká pakárna.

  Mimochodem, ta cykloobousměrka v Martinské už je zase zrušená? Podle plánku se touhle akcí Martinská neměnila… Všiml jsem si někdy na začátku září, že tam je dodatková cedulka „cyklisti v obou směrech,“ ale v mapě to někdo revertnul, že už to neexistuje *shrug* – podíval bych se v terénu, ale tento týden asi v centru nebudu.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Jezdíte v době pandemie po Praze na kole?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru