ZŠ Burešova má novou kolárnu pro 80 bicyklů

Městská část Praha 8 na základě prosby rodičů žáků ZŠ Burešova zrealizovala projekt přístřešku pro kola a koloběžky, jak informuje městská část na své webové stránce. ZŠ Burešova je součástí sídliště Ďáblice, kde byly nedávno městskou částí realizovány nové cyklostezky podél Žernosecké a Ďáblické.

foto: Praha 8

Ačkoliv velká část dětí při cestě do školy využívá jakožto dopravní prostředek koloběžku, škola ještě donedávna nedisponovala vhodným prostorem, kde by bylo možné koloběžky bezpečně odložit. Žáci tedy byli nuceni zanechávat koloběžky na podlaze v šatnách, což představovalo riziko pro bezpečný pohyb dětí ve škole.

„V novém přístřešku, který bude fungovat na čipy, si nově mohou žáci koloběžku či kolo nejen odložit, ale také zamknout u cyklostojanu. V zastřešené novostavbě se nachází 40 cyklostojanů s kapacitou umístění 80 kol, což plně odpovídá poptávce ze strany žáků,“ vysvětluje starosta Prahy 8 Roman Petrus (ČSSD).

MČ Praha 8 dlouhodobě podporuje bezmotorovou dopravu. „Jedním z důležitých faktorů při rozhodování, zda pro svou cestu využít kolo či koloběžku, je i možnost bezpečného uložení tohoto dopravního prostředku. Jsem rád, že nyní mohou žáci ZŠ Burešova používat kola či koloběžky bez obav, že jim budou odcizeny,“ dodává starosta Petrus.

Líbil se Vám článek?

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Podpořit

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*


Podpořte nás

Podpořte další rozvoj nezávislého online magazínu o cyklistické dopravě. Pomůžete nám udržet kvalitu obsahu s minimem reklamy.
nebo
Daruj
FacebookInstagramTwitterYouTube

Anketa

Využíváte v Praze sdílení kol (bikesharing)?

Výsledky →

Nahrávání ... Nahrávání ...
Archív anket →

Poslední komentáře

webdesign by 2046
↑ nahoru